Vatandaşlarımız Provokasyona Gelmeyecektir

           AK Parti Adana Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mehmet Şükrü Erdinç Seyhan İlçe Teşkilatının organize ettiği programlar çerçevesinde Mıdık, Hadırlı, Yalmanlı, Koyuncu, Kayışlı, Karayusuflu, Serinevler, Mürseloğlu ve Dervişler Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

           Milletvekili Erdinç, Arap vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı bu mahallelerde mahalle sakinlerinin Reyhanlı saldırısı ve çözüm sürecine ilişkin sorularını yanıtladı.

           Erdinç, Mahalle sakinleri ile yaptığı sohbette, Ülkemizde her anlamda baharı yaşadıkları, birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik adına çok önemli bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, Anneler Günü öncesinde, Reyhanlı ilçesinden milletçe kendilerini derinden sarsan acı bir haber aldıklarını söyledi.

          Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere sabır, Reyhanlı, Hatay ve tüm Türkiye'deki vatandaşlara başsağlığı dileyen Erdinç; ''İnşallah hem Reyhanlı hem Türkiye, bu alçakça saldırıyı suhuletle aşacak, yaralar en kısa zamanda sarılacak, saldırının izleri en kısa süre içinde tamir edilecek'' dedi.

     Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç muhtarlar ve vatandaşlarla sohbetinde “AK Parti Hükümeti Reyhanlı saldırısı arkasındaki güçleri ve kullanılan taşeronları büyük oranda tespit etti. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler Ülkemizdeki huzur ortamını bozmayı hedeflemekte, kardeşi kardeşe düşürmenin hesaplarını yapmaktadır. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz olayı bütün boyutlarıyla aydınlatmak, tüm failleri ortaya çıkarmak, benzeri saldırıların gerçekleşmesini engellemek için büyük bir hassasiyetle çalışmaya devam ediyorlar. 

      Suriye'de kardeşi kardeşe düşürenler, Türkiye'yi de bu bataklığa çekmek, ülkemizde yaşayan insanları birbirine düşürmek için devreye soktukları provokasyonlara devletimiz müsade etmeyeceği gibi milletimizde itibar etmeyecektir. Devletimiz bu saldırının altında kalmayacaktır, er ya da geç bu alçakça saldırının faillerine bedelini misliyle ödetiriz. Allah'a hamdolsun bunu yapacak gücümüz de var irademiz de var, tecrübemiz de var. Ancak soğukkanlı davranacak, büyük devlet refleksiyle hareket edecek, bizi çekmek istedikleri tuzaklara da asla düşmeyeceğiz.” dedi.

            Milletvekili Erdinç’in mahalle ziyaretlerine İl Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Yeşil, İl Genel Meclis Üyesi Harun Cavlak, Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Berkant Tigit, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türkiliş, Cemal Akın, Mustafa Özalp,  Hadırlı ve Yalmanlı ziyaretlerinde Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk eşlik etti. 


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top