‘Üç Aylar’ın ilk manevi sofrası Regaib Kandilidir’

Yüce Allah’a hamdolsun ki, bir kez daha mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine giriş kapısı olan Regaib kandiline erişmiş bulunuyoruz. Bu manevi kavuşmanın mutluluk ve heyecanını millet olarak hep birlikte yaşıyoruz. Regaib kandili aynı zamanda yaklaşan Ramazan ayının müjdecisidir de.

Bu aylar bizlere öncelikle her şeyin gelip geçici olduğunu hatırlatması bakımından önem arz etmektedir. İnsan ve kul olarak kendi iç huzurumuz için, toplumsal huzur için, barış, kardeşlik ve dayanışma için bu günleri iyi değerlendirilmeliyiz. Bu tür duygularının pekiştirilmesi açısından mübarek Üç Aylar fırsat olarak görülmelidir. Regaib kandilinin bu anlamda milletimiz için çok özel bir önemi vardır. İnsanımızın, Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını Rabbimden diliyorum.

Bu duygularla bütün İslam Âleminin Regaib Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, Adanalı hemşerilerimizin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Av. Mehmet Şükrü ERDİNÇ

Adana Milletvekili

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top