Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yıldönümü

Erdinç; ‘Fedakârca görev yapan polisimize müteşekkiriz’

 

Polisliğin, görev ve sorumluluk alanıyla, çalışma ve mesai anlayışıyla diğer kamu hizmetlerinden oldukça zor ve zahmetli bir meslek olduğunu belirten AK Parti Adana Milletvekili Avukat Mehmet Şükrü Erdinç, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “ Görevini fedakârca ve büyük bir özveriyle yerine getiren polisimize her zaman müteşekkiriz” dedi.

 

Erdinç mesajında şunları söyledi: “Devletimizin en köklü kuruluşlarından birisi olan emniyet teşkilatımızın 169. yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bilindiği gibi Polis Teşkilatımız, kuruluşundan günümüze kadar toplumsal huzurun korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için görevini her koşulda büyük bir özveriyle yerine getirmiş ve bundan sonra da getirmeye devam edecektir.

 

Polislik, sadece görev bilinciyle yapılan rutin bir kamu hizmeti değildir. Bilakis, görev ve sorumluluk alanıyla, çalışma ve mesai anlayışıyla diğer kamu hizmetlerinden oldukça zor ve zahmetli bir meslektir. Bu itibarla, görevini fedakârca ve büyük bir özveriyle yerine getiren polisimize her zaman müteşekkiriz. Büyük önder Atatürk, "Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır" diyerek polislik mesleğinin önemine vurgu yapmıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 169. yıldönümünü en kalbi duygularımla kutlar, emniyet teşkilatımızın güzide mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarılar diler, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birlik ve beraberliği için hayatlarını kaybeden şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar, gazi ve emeklilerimize de aileleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diler, selam, sevgi ve saygılar sunarım.” 


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top