Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Adana’ya 2000 kişilik ödenek çıkarıldı.

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Adana’ya 2000 kişilik ödenek çıkarıldı.

Türkiye’de işsizliği çözmek amacıyla hazırlanan Toplum Yararına Çalışma Programı, işsizliği önleme konusunda önemli bir katkı sağlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız uhdesinde yürütülen çalışma neticesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Adana’mıza 2 bin kişilik tahsis yapıldı.

Hükümetimiz tarafından işsizliği önlemek amacıyla yürütülen TYÇP projesi kapsamında başta milli eğitim olmak üzere, diğer kamu kuruluşları ve belediyelerimizde işsiz kardeşlerimiz istihdam edilecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önceki yıl 6 ay, geçen yıl 8 ay olan çalışma süresini bu yıl  9 aya çıkararak işsiz kardeşlerimizin daha uzun süre çalışmasını sağlamayı hedeflemiştir. İş-Kur vasıtasıyla yapılacak müracaatlar sonrasında işsiz vatandaşlar vasıflarına göre kurumlara yerleştirilecektir.

TYÇP kapsamında Adana’mıza 2000 kişilik istihdamın sağlanmasını onaylayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ve projenin hayata geçmesinde emeği olan başta Kültür ve Turizm Bakanımız ile Milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top