ŞİDDETİN ÖFKEYİ, ÖFKENİN ŞİDDETİ BESLEDİĞİ KISIR DÖNGÜYÜ KURUP İŞLETMEK İSTEYENLERİN KARŞISINDA BİZ VARIZ

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, “bir bomba düzeneğini hazırlamak, kalleşçe masum insanları katletmek, karanlık merkezlerden talimat almak, insanlıktan çıkmış olmak için yeterli” dedi.

Son günlerde yaşanan terör olayları ilgili olarak açıklama yapan Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, “Terör, güvenlik güçlerimiz üzerinden karanlık kesimler adına iş görmeye devam ediyor. Güvenlik güçlerimize sıkılan kurşunun bu ülkede yaşayan her bir ferde sıkıldığı aşikardır. Terör bugün öfkeyi, nefreti tırmandırmak için namlusunu milletimizin üzerine doğrultmuş durumda. Terör taşeronları, daha geniş etkiler bırakmak adına eylemlerini her fırsatta hayata geçirmektedir. Ancak bu konuda hep hüsrana uğradığı gibi, yine hüsrana uğrayacaktır. Hükümetimiz bu konudaki iadesini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Ülkemizde siyasi tansiyon yükseltilmek istenirken, toplumun gerilmesi de terörün amaçları arasında boy gösteriyor. Terörün oluşturduğu öfke ve bu kısır döngünün içine her şeyimizi hapsetmemiz isteniyor” dedi.

  En büyük sermayemizi, huzurumuzu kaybetmemiz için eylemlerin sahnelendiğini ifade eden Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, “PKK şiddet yöntemleri ile siyasî hedefler peşinde koşan bir terör örgütüdür. PKK terör vasıtasıyla ülkemizdeki hassas dengeleri değiştirmeye, Türkiye'yi de ve kamuoyunda tansiyonu yükseltmeye ve ülkemizi kendi ateşinin içine çekmeye çalışan kalleş bir yapıdır. Ancak vatandaşlarımız ve devletimiz buna fırsat vermeyecek ferasettedir” dedi.  

  Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, "Şehit cenazeleri, içimizi yakan bir duygu ile toprağa verilirken, siyasi alanda meclis çatısındaki bazı temsilciler ne acıdır ki; katiller hakkında tek bir söz söyleyemiyorlar. Yaptıkları ikircikli anlayışı sürdürmeye devam ediyorlar. Teröre karşı tek söz söyleyemeyenlerin, terörün daha da girift hale getirdiği bir tablo karşısında akıl tutulması yaşadığını söyleyebiliriz. Buradaki en büyük çelişki ise, şiddetin üretildiği merkeze, yani PKK'ya karşı herhangi bir eleştiride bulunmamak olduğunu belirten Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, “PKK, ilke olarak lanse ettiği gibi bir halkın özgürlük mücadelesini veren bir örgüt asla olmamıştır. PKK, terör ile bölge güçlerine taşeronluk eden çıkar şebekesinden ibarettir. PKK’nın kontrolden çıkmış, başkalarına hizmet eden bir örgüt olduğunu unutmamak gerekir. Terörü kınayamayan siyasi iradenin her yere sıçratacağı kanı durdurma görevinin yanında barış ve özgürlükten bahsedenlere de iş düşüyor. PKK'ya terör örgütü diyemeyen bir siyasi yapının şiddet yöntemlerini bütünüyle reddetmesi meclise ve millete karşı sorumluluğudur. Ben bu vesile ile bu topraklar için şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şunu unutmayalım ki; ihtiyacımız olan tek şey huzur. Şiddet ile var olanları rahatsız eden de işte bu huzur. Kardeşliğimize sıkılan kurşunlara karşı kazanan huzur, güven ve istikrar olacaktır” şeklinde konuştu.


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top