Milletvekili Erdinç'ten Ramazan Ayı Kutlama Mesajı

Milletvekili Erdinç; ‘Bu ay bizi hayatın telaşından uzaklaştırmalıdır’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, Adana Milletvekili Av. Mehmet Şükrü Erdinç, ‘Ramazan Ayı’ münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Erdinç, Ramazan Ayı'nın bir esenlik ayı olduğunu belirterek, nefislerin yıkandığı, gönüllerin ayıklandığı, sofraların bereketlendiği, içinde rahmet, mağfiret ve kurtuluşun gizlediğini söyledi.

Ramazan Ayı’nın birleştirici yönüne de dikkat çeken Milletvekili Erdinç, mesajında şunları kaydetti;

“Mübarek Ramazan Ayı; koskoca bir İslam Âlemini aynı duygularda birleştirip tek vücut haline getirir. Aynı zamanda hayatın telaşından hatırlayamadığımız, aslında çok yakınımızda olan biteni de bizlere hatırlatıverir.

Yaşadığımız dünyanın türlü sıkıntılar ve savaşlar içinde olduğu bu günlerde, herkes daha çok adalet, özgürlük, hürriyet, insan hakları, eşitlik istemekte ve adil bir hayattan kendi payına düşeni arzu etmektedir.

Bunun en büyük kaynağı ve kurtuluş adımı ise; İslam dini ile İslam’dan beslenen, kökünü inancının derinliklerinden alan geleneklerimizle, kardeşlik içerisinde olan bir milletten geçer. İşte bu birlikteliği sağlamak için Ramazan Ayı büyük bir fırsattır. Bizler mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşanan sıkıntıları her zaman birebir içinde hisseden ve bu yüzden bayramları buruk karşılayan bir milletiz.

Allah-u Teâlâ bizler için bu Ramazan'ı ülkemiz ve İslam Âleminin refahına, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlığın kurtuluşuna vesile kılsın.

Aziz milletimizin yaşayacağı yıllarının hep Ramazan bereketinde, günlerini hep Ramazan huzurunda yaşaması temennisiyle, Adanalı hemşehrilerimiz ve tüm halkımızın Ramazan ayını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top