Milletvekili Erdinç'ten AK Parti 12. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Erdinç, ‘İktidarda olduğumuz 12 yıldır milletimizin başını öne eğdirmedik’

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'nin, kuruluşunun 12. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.


AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar Türk halkının büyük teveccühüne mazhar olduğuna ve destek gördüğüne dikkat çeken Milletvekili Erdinç,  AK Parti'nin, halkın gösterdiği sevgi ve duyduğu güven sonucu Türkiye’yle birlikte hızla büyüdüğünü kaydederek, ”Milletin partisi olan AK Parti bugün 12. kuruluş gününü kutluyor. 12. yıla erişmenin mutluluğunu ve sevincini halkımızla birlikte yaşıyoruz. AK Parti kuruluşundan beri tüm zamanını millete hizmet ederek geçirdi. Bizi hep iktidarda tutan milletimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

AK Parti'nin, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik alanlarda çok büyük sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlarının önderliğinde 12 yıl önce kurulduğunu ve Türkiye’nin siyaset sahnesinde yerin alan bir parti olduğunu hatırlatan Erdinç, "AK Parti’yi kuran kadrolar, maruz kaldığı her türlü engellemeye rağmen, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yola çıktılar. Bu aşkla yoluna devam eden kadrolar, ülkemize de çok önemli hamleler yaparak, büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşattılar. AK Parti, Eğitimden sağlığa, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal hayata, demokrasiden insan haklarına kadar birçok alanda devrim niteliğinde ilklere imza atmayı başarmış bir partidir. Yine AK Parti, bütün teşkilat mensuplarının büyük gayretleri ve halkımızın bitmeyen teveccühüyle, girmiş olduğu tüm seçimlerden zaferle ve birinci parti olarak çıkmıştır" diye konuştu.

14 Ağustos 2001 tarihinde Türkiye'nin iflas etmenin eşiğine geldiğini, ülkenin adeta bir enkaza döndüğünü hatırlatan Milletvekili Erdinç mesajının devamında şunları söyledi:


“Ekonomik krizlerle boğuşan ülkemiz bol sıfırlı parasıyla, IMF'den her yıl aldığı borçlarla adeta şamar oğlanına dönmüş, horlanan muameleler görmeye başlamıştı. Başbakanımız ve AK Parti’yi milletimiz 2002 yılında tek başına iktidara getirdi. Milletimizin güvenini boşa çıkarmayan ve yaptığı hizmetlerle milletin partisi olduğunu ortaya koyan AK Parti, iktidara geldiği günden bu yana, yalnızca ülkemizi ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda rahatlatmamış aynı zamanda dünyaya örnek olacak bir ülke olmasını sağlamıştır. Bugün Türkiye’nin geldiği noktada dünya ekonomik krizlerle boğuşurken biz IMF ile bağlarımız koparıp IMF'ye olan borcumuzu sıfırladık hatta IMF'ye borç verir duruma geldik. Allah’a hamdolsun ki bugün adını gururla andığımız bir Başbakanımız, göğsümüzü kabartan bir Türkiye Cumhuriyeti var. AK Parti olarak kurulduğumuz 12 yıl ve iktidarda olduğumuz 11 yıldır milletimizin başını öne eğdirmedik. Yaptığımız hizmetlerle milletimizin güvenine mazhar olduk. Şimdilerde hedefimiz 2023 ve 2071 Türkiye’sidir. Bu vesileyle, daha nice 12 yıllara, nice nice 102. yıllara hep birlikte ulaşmamız dileğiyle Adanalı hemşehrilerimi ve halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum."


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top