Milletvekili Erdinç, Kiremithane Mahallesinde Yapılan Toplantıya katıldı.

           AK Parti Adana Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir İlçe Teşkilatı'nın Kiremithane Mahallesinde düzenlediği toplantıda mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

        Yüreğir Belediyesi Yunus Emre Kültür Evinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Bahadır Balcılar yaptı. Aynı toplantıda İl Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan’da kısa bir konuşma yaparak toplantının başarılı geçmesini diledi ve Milletvekili Erdinç’e gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

          Gerçekleşen toplantıda, mahalle sakinlerine seslenen Erdinç, AK Parti İktidarları döneminde Adana'ya ve Yüreğir İlçesine yapılan yatırımları bir kez daha anlattı.

         Toplantıda çözüm sürecine ilişkin bazı önemli hususları paylaşmak istediğini ifade eden Erdinç, konuşmasına şöyle devam etti, “AK Parti, kurulduğu günden bu yana Türkiye'de huzur ortamının oluşması için çaba sarf etmektedir. Bu çerçevede İlk defa bir siyasi irade, bir Başbakan ülkedeki akan kanın durması, gözyaşlarının dinmesi için kararlı bir tutum ortaya koymuştur. Ülkede kardeşkanının akmaması için yürütülen çözüm sürecini sabote etmek ve sürecin başarısızlığa uğraması için vatandaşlarımızı yanlış yönlendirenler var. Ne diyor bunlar? ‘İmralı ile görüşüyorsunuz, Terör örgütü ile pazarlık yapıyorsunuz’ diyorlar. AK Parti karşıtlığı çerçevesinde söylenen tüm bu beyanlar gerçeği yansıtmamaktadır.

          Terör örgütü elebaşı 1999 yılında İmralı'ya konduktan sonra, devlet yetkilileri bir yandan sorgulama yaparken, bir yandan da kendisiyle, terörü sona erdirmek hususunda görüşmeler yapıyorlar. İmralı ile DSP, MHP ve ANAP'ın koalisyon ortağı olduğu 57'inci Hükümet döneminde de görüşmeler devam ediyor.

          Terörün sona ermesi için, terör örgütünün elebaşlarıyla ilk temas, merhum Turgut Özal zamanında gerçekleşiyor, ama malum, tam bu süreçte, Turgut Özal hayatını kaybediyor. Mekânı cennet olsun. Merhum Erbakan Hocamızın Başbakanlığında ki, 54’üncü Hükümet döneminde de aynı şekilde, temas yoluyla terörü sonlandırma çalışmaları yapılıyor, ancak 28 Şubat müdahalesi, bu süreci de akamete uğratıyor. Bunların ardından, 56 ve 57'inci Hükümetler döneminde, terörü sonlandırmak için İmralı ile görüşmeler yapılıyor.

         Bu görüşmelerin tüm kayıtları elimizde var. Bugün istihbarat örgütünün İmralı ile görüşmesinden dolayı AK Parti'yi eleştirenler kendi dönemlerinde yapılan görüşmeleri görmezden geliyorlar.

         AK Parti hükümetlerinden önceki iktidar temsilcileri kendi dönemlerinde yapılan görüşmelerde pazarlık mı yaptılar ki bize bu konuda pazarlık yaptınız diyorlar? Biz hiç bir pazarlığın içinde değiliz. Millete bugüne kadar hep terörü, terörün kanlı yüzünü gösterdiler. Terör üzerinden milleti tedip etmek, milleti dizayn etmek, siyasete yön vermek istediler. Bugün, biz de, aziz milletimiz de, artık buna 'dur' diyoruz. Bugün çözüm sürecine karşı olanlar, yarın bu süreç tamamlandığında şimdi ki söylediklerine pişman olacaklardır.”

       Toplantıya, AK Parti Yüreğir Belediye Meclis üyeleri Yaşar Turan ve Atilla Barışık, Yüreğir İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Acem ve Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Ayan da iştirak etti.


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top