Milletvekili Erdinç, AK Parti’nin 13’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, AR-GE Başkan Yardımcısı, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Av. Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti'nin kuruluşunun 13. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erdinç mesajında, "14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelede Allah’ın izniyle 13 yılı geride bıraktık. Ve bu 13 yılın 12 yılında ise iktidarda kalarak çok başarılı hizmetlere imza attık.” dedi.

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan AK Parti’nin Türkiye tarihi açısından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Milletvekili Erdinç, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak gibi kavramların AK Parti tarafından siyaset hayatına yeniden kazandırıldığını belirtti.

 

Milletvekili Erdinç mesajının devamında şunları kaydetti; “90 yıllık siyaset tarihimizde ezberleri bozan, kaybolan siyasi imajımızı tekrar inşa eden ve milletin egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran AK Parti olmuştur. Partimiz kurulduğu günden itibaren dünya mazlumlarına arka çıkmış, yetimin hakkını korumuştur. Yardımlaşmayı, paylaşmayı en büyük erdem sayan geleneği, güçlü aile yapısı ile genç ve dinamik bir toplum olan Türkiye’yi ayağa kaldırmak adına ve Aziz Milletimizin bahtını açmak için başlatılan hizmet yolunda gece gündüz demeden başta Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak  üzere tüm teşkilatları bu yolda çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. ‘Milleti Yaşat ki Devlet Yaşasın’ anlayışını kendisine düstur edinen AK Parti, 13 yıldır bu yüce milletin en büyük serveti olan gönlünden gelen sevgi ve bereketten beslenmiştir. Bu hal ise, şimdiye kadar girilen bütün genel ve yerel seçimler ile referandumlarda, en son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletimizin teveccühüne mazhar olmasını sağlamıştır. Buradan aldığımız güç ile bu ülkeye inanmanın, bu millete güvenmenin neticesi, memleket aşkıyla 77 milyon insanımızla paylaşmanın verdiği güçle çok daha büyük hedefler için mesela 2023 için, 2053 için, 2071 için emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu hedefler doğrultusunda Türkiye, ekonomik gücü ve teknolojik gelişmesiyle, dünyanın gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında yerini alacaktır. İçerisinden Başbakanlar ve Cumhurbaşkanları çıkaran AK Parti’nin 13. kuruluş yıldönümünü kutlarken, desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen milletimize, teşkilatlarımızın tamamına ve tüm partililerimize bu vesileyle teşekkürlerimi bir kez iletmek isterim. Yüce Rabbimden partimizin 13. kuruluş yıldönümünün ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top