Erdinç, ’’Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz’’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Avukat Mehmet Şükrü Erdinç, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, 23 Nisan 1920’nin millet için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Erdinç, bugünün Türk Milletinin egemenliğini eline aldığı ve vatanına sahip çıktığı günü simgelediğini ifade etti.

Milletvekili Erdinç’in bayram kutlama mesajı şöyle;

“Kıymetli Adanalı hemşehrilerim, Sevgili Çocuklar;

94 yıldır Adanamız’da ve Türkiye’nin her köşesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı haklı bir gururla kutluyoruz.

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmekle birlikte, 23 Nisan 1920, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında, milletimizin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir.

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle hedefine ulaşmış oluyordu.

Çok zor şartlar altında, olağanüstü bir görev gerçekleştiren Yüce Meclis, üstlendiği ağır sorumluluğu milletimizin iradesine uygun bir şekilde yerine getirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda TBMM, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatına etki etmiş, adeta Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle TBMM, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü olmuştur.

Sevgili Çocuklar,

Atatürk'ün sizlere bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Dünya çocuklarının da katımıyla bir şenlik havasında kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ün ve milletimizin siz çocuklara verdiği değeri ile duyduğu güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır.

Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, inşallah Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. Öyle umut ediyor ve diliyorum ki imza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız.

Bu anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top