Erdinç, ‘Mirac Kandili dünyamız, memleketimiz, insanlık ve milletimiz için barış dolu günlerin yeniden ve daha çok artışına vesile olsun’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Mirac Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Erdinç, “Mirac Kandili dünyamız, memleketimiz, insanlık ve milletimiz için barış dolu günlerin yeniden ve daha çok artışına vesile olsun” dedi.

AK Parti Adana Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, Avukat Mehmet Şükrü Erdinç mesajında “Mirac gecesi çok büyük mucizeler olmuş, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S.) beklide anlık denebilecek bir zaman diliminde çok uzun mesafeler kat ederek, Müslümanlar için müjdelerle dönmüştür” ifadelerini kullandı.

Erdinç mesajının devamında şunları kaydetti; “Mübarek ve ayrıcalıklı günleri yaşadığımız şu üç aylarda yeniden karşımıza çıkan Mirac Kandili vesilesiyle kendimizi bir kez daha muhasebeye çekelim. Müslümanlara bildirilen müjdeleri ve yüklenen ödevleri gözden geçirip neleri yapabiliyor, neleri yapamıyorum ya da yapmıyorum diyerek kendimize bir çeki düzen verelim.

Milletimizin geleceği olacak olan çocuklara ve gençlere sahip çıkıp onlara dini ve milli duyguları öğretelim, öğretelim ki vatanına daha faydalı olsunlar. Onlara dini bilgilerini öğreterek, helal ve haramın ne olduğu noktasında bilgiler vermeliyiz. Ayrıca yine çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklar ile zararı dokunacak arkadaşlıklardan uzak kalmalarını sağlamalıyız. Mübarek gün ve gecelerin anlamını, önemini onlara öğretmeliyiz. Onların kalbine sevgi, saygı ve dostluk gibi manevi gıdalarla Mirac edelim.

Bu duygular içinde bütün İslam âleminin Mirac Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı temenni ederken, bütün İslam âleminin, Adanalı hemşerilerimizin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top