Erdinç; ‘Karate’yi geliştireceğiz’

SPOR VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Karete İl Temsilcisi Şeyhmus Aylık ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Türkiye Karate Federasyonu bölge Temsilciliği de yapan Milletvekili Erdinç burada ziyaret anısına kendisine hediye edilen karate elbisesini giyerken, “Adanamız da karatenin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni şampiyonlar çıkarmak için sonuna kadar destekleyeceğiz” sözünü verdi.

 

Uluslararası  Milli Hakem ve Antrenör Metin Yavuz’un Halk Eğitim Merkezindeki okulunda,   yöneticilerle birlikte ‘Karate’ gösterisi yapan Erdinç, burada usta bir dövüşçü olduğunu ispatladı. 

Antrenman sırasında oldukça ter atan Erdinç’e burada Karete İl Temsilcisi Şeyhmus Aylık, yönetim kurulu üyeleri Fahrettin Coşkun, Halil Burga, Mehmet Özler, Gülten Doğaner  Uğur Yanarateş, Taner Aysu ileYüreğir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Turaneşlik etti.

Milletvekili Erdinç, ''Karate sporuna ilgi duyan gençlerin bu antrenmanlara katılmalarını öneririm'' diye çağrıda bulunurken, “Hükümet olarak her zaman sporcunun yanında olduk,  elimizden geldiği kadar bundan sonrada spor ve sporcunun  yanında  olmaya devam edeceğiz” dedi.

Karate İl Temsilcisi Şeyhmus Aylık’da Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Başbakanımızın da desteklediğibu spor için el birliğiyle elimizden ne geliyorsa yapacağız. Adana’da  karate   sporunu  geliştireceğiz,hak ettiği yere getireceğiz. Ben, bölge temsilcim ve yönetimim bu sporun gelişmesi için çalışıyoruz”  diye konuştu.

Milli Hakem ve Karate Antrenörü Metin Yavuz ise, “Bu spor belki bir başka spor dalları kadar yaygın değil ama hızla spor dalları arasında yerini almaktadır.  Sıkıntılar bu spor dalında var ama bu sporu sevenler ve sizlerin sayesinde bu sıkıntılar aşılır” şeklinde konuştu.


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top