Erdinç, ‘Hükümet olarak, engelsiz şehirler ve engelsiz mekânların oluşturulması en büyük çabamızdır’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle engelli vatandaşları unutmadı.

Milletvekili Erdinç yayınladığı tebrik mesajında; “Herkes birer engelli adayı olduğunu unutmasın” dedi.

3 Aralık gününün bütün dünyada, toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak için ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kutlandığını ve çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade eden Erdinç, Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı rakamları hatırlattı. Dünya üzerinde 500 milyon civarında engelli olduğuna dikkat çeken Erdinç, Türkiye’de ise bu sayını 8,5milyon seviyesinde olduğunu belirtti.

Milletvekili Erdinç mesajında şu görüşlere yer verdi, “Herkes birer engelli adayı olduğunu unutmasın. 3 Aralıklar sadece bir kutlama günü olmamalı. Engellilerin sorunları için somut adımların atıldığı ve çözüme kavuşan sorunların müjdelerinin verildiği günler olmalı. Bu işler ayrıca sadece bu gün değil, 365 gün yapılmalıdır. Çünkü engelli vatandaşlarımız 365 gün hayat sürmektedirler. AK Parti hükümeti olarak, engelsiz şehirler ve engelsiz mekânların oluşturulması en büyük çabamızdır. Devletimiz engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü konusunda büyük çaba sarf ediyor. Ayrıca onları her alanda hayatın içinde görebilmek için gerekli şartların hazırlanmasına da öncelik verilmektedir. Fiziki engeller aşılır, önemli olan anlayışlardaki engellerin ortadan kaldırılmasıdır. Mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek yaşayabilmelerini sağlamaktır. Ortak bir hayat ve gelecek hayali kuran toplumlarda, engeller sevgi, saygı ve dayanışma ile aşılabilir.

Bugünün, engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olmasını diliyor, Adanalı tüm engelli vatandaşlarımızın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top