Erdinç, ‘Hepimiz birer engelli adayıyız’

 

Erdinç, ‘Hepimiz birer engelli adayıyız’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Avukat Mehmet Şükrü Erdinç’in, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası mesajı.

“Engelli olmak bir kader, engelleri aşmak ise kader değildir. Bir gün herkes engelli olabilir. Çünkü engellilik sadece doğuştan olan bir durum değildir. Yani hepimiz birer engelli adayıyız aslında. Sağlıklı olan bireyler olarak bizler onların yerine kendimizi koyup, onlarla hemhal olmalıyız. Şöyle ki; en sıradan bir uygulama yapalım ve kendimizi bir tekerlekli sandalyeye bağlayalım. Hayatımızın bir anda nasıl kısıtlandığını göreceğiz. Onun için, hiç değilse bir hafta boyunca engellileri anlamaya çalışalım.

11 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde engelli vatandaşlarımız için birçok kazanım kanunlaştırılarak yürürlülüğe kondu. Yapılanlar elbette yeterli değildir. Daha yapılacak çok hizmetler var, bunlarda zaman içinde engellilere kazandırılacaktır. Bu konuda kurulmuş olan komisyonlar gerekli araştırmaları ve çalışmaları yapmaya devam ediyorlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, engellilerimizin ‘Engelliler Haftası’nı kutluyor, engellerin ortadan kalktığı bir Türkiye diliyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top