Erdinç, ‘30 Ağustos, destansı İstiklal Mücadelesi'nin zaferle taçlandığı gündür’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Avukat Mehmet Şükrü Erdinç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. Yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Erdinç yayınladığı mesajda, Adanalı hemşehrilerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. 30 Ağustos'un, destansı İstiklal Mücadelesi'nin zaferle taçlandığı gün olduğunu vurgulayan Milletvekili Erdinç, Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin de temellerinin atıldığına dikkati çekti.

Erdinç mesajının devamında şunları kaydetti; “30 Ağustos 1922 Milletimizin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı ve şanlı zaferin bayrama dönüştüğü gündür. Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun milletimizin elinden alınamayacağının ispatını da tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi; aynı zamanda Milletimizin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesi olmuştur. El ele, sırt sırta veren milletimiz her zaman bu başarıyı yaşamaya devam edecektir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmasın.

Milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürebilmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan atalarımıza layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyor, Adanalı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top