Erdinç ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Milletvekili Erdinç mesajına; “Gazetecilik mesleğini ifa eden ulusal ve yerel gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesinin simgesi olan 10 Ocak 1961 tarihinde ülkemizde yürürlüğe giren 212 Sayılı Kanun, gazetecilerimiz için önemli bir anlam taşımaktadır. Bu vesileyle, tüm basın mensuplarımızın  'Çalışan Gazeteciler Gününü’ kutluyorum” diyerek başladı.

Milletvekili Erdinç mesajının devamında ise, “İçinde yaşadığımız bu çağda en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatmak için gece gündüz, yağmur çamur, soğuk sıcak demeden haber peşinde koşarak bu zor şartlarda, sorumluluk duygusu ile birlikte, toplumu bir taraftan gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Yerel basınımız ise Adanamız da meydana gelen olaylar ve gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmektedir. Basınımız, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü olarak, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde de etkin bir rol üstlenmektedirler. Basın mensuplarının bu fedakârca çalışmaları takdire şayandır. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Adanamız da kamuoyunun aydınlatılması, vatandaşlarımızla kamu kurumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve kamu hizmetlerinde etkinliğin sağlanması konularında önemli katkıları bulunan basın çalışanlarının bu anlamlı günü olan '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü’ kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi. 


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top