Erdinç; ‘Adanalı; kahraman ve yiğit evlatları, Sinan Paşa, Tufan Bey, Kara Fatma ve Doğan bey ile destanlar yazmıştır’

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Avukat Mehmet Şükrü Erdinç, Adana’nın kurtuluş günü olan 5 Ocak Bayramı’nın 92. yılı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Erdinç mesajında şu açıklamalara yer verdi;

“5 Ocak Kurtuluş Günü, Adana’mızın hain zihniyetli işgalcilerden kurtuluşunun 92. yıldönümü olmasının yanı sıra, aynı zamanda 5 Ocak günü, Kurtuluş Savaşının Adanalıların hafızasında tazelenmesine neden olan önemli bir gündür.

Adanamızın Kurtuluş Savaşında ki önemini, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923 günü Adana’yı ziyaretinde ifade ettiği; ‘Bende bu vekayiin (kurtuluş mücadelesinin) ilk hissi teşebbüsü, bu güzel memlekette, Adana’da vücut bulmuştur” cümlesi ile onaylanmıştır. Böylece Adana, Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı’ndaki mücadele fikrinin ilk filizlendiği yer olarak gösterilmiştir. Adanalımız, kendi bağrından çıkardığı kahraman ve yiğit evlatları, Sinan Paşa’sı, Tufan Bey’i, Kara Fatma’sı, Doğan bey’i ile destanlar yazmıştır.

Milletimiz hiçbir zaman sömürgeci, işgalci olmadığı gibi esaret altında kalmaya da asla rıza göstermemiştir, bundan sonrada göstermeyecektir. Sergiledikleri kahramanlıklarla, bereketli topraklı Adanamızı düşman ayaklara çiğnetmeyenleri bir kez daha minnetle anıyorum.

Bu duygu ve düşünceler içinde tüm Adanalıların 5 Ocak Kurtuluş Gününü kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla yad ediyor, Adanalı hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum."


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top