AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti 60. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Sokak olayları ile başlayan olayların arkasında duranların, Türkiye lehine olan her şeye karşı çıktıklarını söyledi.

AK Parti 60. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Sokak eylemleri ile başlayan olayların arkasında duranların, Türkiye lehine olan her şeye karşı çıktıklarını söyledi.

17 Aralık'ta başlayan gözaltı ve soruşturmalara değinen Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, "Milletimiz kesinlikle bu yapılanlara 'operasyon' olarak, gerçek anlamda rüşvet ve yolsuzluk operasyonu' olarak inanmayacak" dedi. Operasyonların ülke ekonomisine büyük darbe vurduğunu ifade eden Erdinç, yıllardır ülke üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını belirterek "Mayıs Haziran ayında bu ülkede yapılan terörizmi, vandalizmi hepiniz gördünüz. Orada o işleri yapanların sözcülüğünü yapanlar ilk ortaya çıktıklarında şunları söylediler, biz bu ülkenin Mayıs ayında yapmış olduğu 3. köprü ihalesine karşıyız, bunu iptal edin. 3. havalimanına karşıyız, iptal edin. Kanal İstanbul'a karşıyız, nükleere santrale karşıyız. Bu ülkenin lehine ne varsa hepsine karşıyız dediler" diye konuştu.

Soruşturmaların doğrudan Ak Parti'ye yapılan bir "operasyon" olduğuna dikkat çeken Erdinç, "17 Aralık'ta birbirinden farklı üç ayrı dosya, biri rüşvet dediler, diğerine imar yolsuzluğu dediler, bir de altın kaçakçılığı dediler. 3 ayrı dosyayı aynı saatte birilerini gözaltına alarak Türkiye'ye büyük bir operasyon yaptılar. Gerçekten yolsuzluk, hırsızlık yapanlar varsa Ak Parti hiçbirin yanında durmaz, durmayacaktır da. Bu, ülkenin ekonomisine yapılan en büyük suikastlardan biridir" dedi.

Yapılan operasyonla ülke ekonomisine darbe vurulduğunu ifade eden Erdinç, yıllardır ülke üzerinde oyunlar oynandığını dile getirdi. Erdinç sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün, karşınıza şu sıkıyor. O gün karşı olduklarını söyledikleri şeylerle bu işleri alan firmaların en üst yöneticilerine hepsini gözaltı yapıyorlar. Amaç nasıl Mayıs Haziran ayında istedikleri olmayınca burada deneyecekler. Bunların hiçbiri işe yaramayacak, milletimiz Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olacaktır."


© 2013 Sitenin Tüm Hakları msukruerdinc.com'a aittir. Tasarım: Zysistem.net

AK PARTİ      BİMER      TBMM     

Scroll To Top